18.12. 2020
Remigiusz Kadelski/Konrad “Licky S.” Surowski (DJ sets)

Czy DJ to muzyk i artysta czy jednak tylko lub aż – odtwórca? Spór ten nadal pozostaje dla wielu nierozstrzygnięty. Ciekawie na ten temat wypowiedział się jeden z internautów na portalu audiolub.pl: “Spoglądając inaczej, co to za artysta, który gra na skrzypcach ? Nie większym artystą jest ktoś, kto te skrzypce zbudował od podstaw i zaplanował to, jak mają brzmieć ? Ten ktoś kto gra tylko korzysta z produktu, czyli skrzypiec. Mniej lub bardziej udolnie. Wie jak szarpnąć struną, żeby było ładnie. Zaś ten drugi wie, co ze sobą zmiksować. Jeden i drugi korzystają z już gotowego produktu (innych produktów, ale nie ich).” (…) Już 18 grudnia będziecie mieli Państwo szanse przekonać się na własne uszy, że DJ -je z najlepszej w Polsce Radiospacji to prawdziwi Artyści. Serdecznie zapraszamy wszystkich do słuchania (i oglądania) tego niezwykłego wydarzenia

Zagrają dla Was:
Remigiusz Kadelski (ambient)
Dziennikarz i kulturoznawca z wykształcenia, dziennikarz muzyczny i filmowy z życiowej pasji. Od zawsze radiowiec nierozerwalnie związany z kulturą. Wcześniej słyszany na falach Programu III Polskiego Radia, potem stołecznego Radia PiN, by finalnie przez kilka lat pojawiać się z autorską audycją w Jazz Radiu. Po drodze fonię zaczął zdradzać na rzecz wizji i tak od samego powstania do 2016 roku był dziennikarzem muzycznym TVP Kultura.

Nie kolidowało to w żaden sposób z jego największą dziennikarską przygoda jaką była współpraca z Grażyna Torbicką jako wydawca i dziennikarz najstarszego programu telewizyjnego o filmie, jakim był magazyn „Kocham kino” w TVP 2. Ostatnie lata to praca przy dużych produkcjach telewizyjnych takich jak „The Four” czy reality show jak „Big Brother” i „Love Island” w roli wydawcy i reżysera. W tzw. międzyczasie prowadzi spotkania z twórcami i twórczyniami na festiwalach filmowych i muzycznych, albo programuje ich repertuar.

Oraz
Konrad „Licky S.” Surowski (house)
Z zawodu architekt, z zamiłowania dj, producent, dziennikarz muzyczny. Zdobyta edukacja: muzyczna, architektoniczna, filmowa.
Przygoda z radiem rozpoczęła się w licealnym radiowęźle, a kolejne poważniejsze kroki w rozgłośniach: Radio Akadera, Radio Kolor, Radio Eska, Radiostacja.
Długie i szczęśliwe lata spędzone za gramofonami z ukochaną muzyką house w klubach w kraju i zagranicą.

Występy na imprezach masowych: Open’er Festival i Coke Live Music Festival. Regularny udział w Winter Music Conference, oraz relacje z Ultra Music Festival w Miami.
W 2013 r. wydaje pod szyldem SpekuLLa Records singiel „Can’t Wait for Love” (z Junior Pitt i wokalistką Alec Sun Drae), który zajmuje 27 m-ce na liście Top 100 portalu muzycznego traxsource.com.