Nie przegap naszych wydarzeń

  Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić bezproblemową i spersonalizowaną obsługę. Klikając „zaakceptuj”, zgadzasz się z tymi plikami cookie

  Zaakceptuj
  Wielkość tekstu
  Skala szarości Skala szarości
  Wysoki kontrast Wysoki kontrast
  Odwrotny kontrast Odwrócony kontrast
  Jasne tło Jasne tło
  Podkreślanie linków Podkreślenie linków
  Zwiększ odległość tekstu
  KAPITALKI
  Reset Reset
  Kalendarium
  wydarzeń
  Nie przegap ulubionych wydarzeń
  Kalendarz najważniejszych wydarzeń i imprez kulturalnych w Nowosądeckiej Małej Galerii. Klikasz i sprawdzasz co ciekawego dla Ciebie przygotowaliśmy !
  Wydarzenia dnia 09.12.2023
  Niestety w wybranym przez Ciebie dniu nie ma wydarzeń w Nowosądeckiej Małej Galerii.
  Brak przyszłych wydarzeń
  Wydarzenia w miesiącu
  09. 11.
  Wystawy g.18:00
  Dodaj do kalendarza
  Alicja Przybyszowska – Wernisaż wystawy fotografii „Mimozanie” oraz Stanisław Górski poezja

  Alicja Przybyszowska (1975)

  Artystka sztuk wizualnych, fotografka, jurorka, kuratorka, pedagog. Inicjatorka i koordynatorka konkursów fotograficznych. Uczestniczka festiwali i rezydencji artystycznych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w 2023 roku na kierunku: Mediacja Sztuki w pracowni dr hab. Małgorzaty Kaczmarskiej. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2021 roku uzyskała tytuł Excellence FIAP Gold (EFIAP/g) nadawany przez Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP) w Luksemburgu. Odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, medalami: „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) oraz Srebrnym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskie Stowarzyszenie Twórców. Laureatka III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej.

  Stanisław Górski (1963)

  Architekt, poeta. Ukończył studia wyższe na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, urbanistykę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Studium Sztuki Sakralnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W swoim życiu był rolnikiem, nauczycielem, kupcem, podoficerem Straży Granicznej, pracował w firmie informatycznej, w cegielni, na budowie, przy odbudowie zabytków oraz jako urzędnik.

  Będąc architektem, od 1991 r. mieszka w Nowym Sączu, tu pracuje i realizuje się w swoim zawodzie projektując szereg obiektów kubaturowych, wnętrz oraz elementów sztuki użytkowej – m.in.: logo Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, statuetkę „Temida” dla Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, projekt płaskorzeźby Temidy w holu Sądu Rejonowego w Limanowej, projekt kompozycji metaloplastyka/granit przedstawiającej orła na czarnym tle dla Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

  Obok wcześniejszych zamiłowań do akwareli i fotografii, w ostatnim czasie, rozwija swoją pasję, którą jest poezja.

  Wystawa czynna od 9 listopada do 9 grudnia 2023 roku w piwnicach Nowosądeckiej Małej Galerii.

  07. 12.

  SALON 2023 Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP

  więcej (…)

  Sprawdź wydarzenia w kolejnym miesiącu
  Zobacz Styczeń
  Zaprezentuj swój talent

  Jesteś młodym artystą? Potrafisz rysować, malować, rzeźbić, śpiewać, grać na instrumencie lub masz inne talenty?

  Przyjdź do Małej Galerii, niech inni poznają Twój talent.