Nie przegap naszych wydarzeń

  Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić bezproblemową i spersonalizowaną obsługę. Klikając „zaakceptuj”, zgadzasz się z tymi plikami cookie

  Zaakceptuj
  Wielkość tekstu
  Skala szarości Skala szarości
  Wysoki kontrast Wysoki kontrast
  Odwrotny kontrast Odwrócony kontrast
  Jasne tło Jasne tło
  Podkreślanie linków Podkreślenie linków
  Zwiększ odległość tekstu
  KAPITALKI
  Reset Reset
  Kalendarium
  wydarzeń
  Nie przegap ulubionych wydarzeń
  Kalendarz najważniejszych wydarzeń i imprez kulturalnych w Nowosądeckiej Małej Galerii. Klikasz i sprawdzasz co ciekawego dla Ciebie przygotowaliśmy !
  Wydarzenia dnia 01.10.2023
  Niestety w wybranym przez Ciebie dniu nie ma wydarzeń w Nowosądeckiej Małej Galerii.
  Najbliższe wydarzenie odbędzie się:
  05.10.2023 r.
  Sprawdź
  Wydarzenia w miesiącu
  05. 10.
  Wystawy g.18:00
  Dodaj do kalendarza
  Piotr Sobiesiak – wystawa „Noc, gdy chmury miały sny”

  Na wystawę składają się prace rzeźbiarskie z cyklu Nubes Formales powstałe w latach 2019-2023 oraz obrazy, stanowiące przeniesienie formuł zaczerpniętych z doświadczeń rzeźby na płaszczyznę malarską. Nubes Formales to cykl abstrakcyjnych form, dla którego punktem wyjścia było rozważanie nad nośnością znaczeniową materiałów; choć prace wychodzą od tożsamej bryły – nieoczywistego, nie dającego się jasno określić, organicznego kształtu, każda rzeźba tworzy niepowtarzalne zdarzenie wizualne poprzez zmiany użytych materiałów i konfrontację z różnymi strukturami podstaw zestawianych z ową bryłą. Na osi tej zachodzą zmiany zarówno kompozycyjne jak i kontekstualne. Użyte materiały są często przewrotnym nawiązaniem do tradycji rzeźbiarskiej jak i dyskursem z zakorzenionymi w świadomości społecznej konotacjami pewnych materii. Cykl jest konsekwencją wieloletnich prób, szkiców i prac i stanowi swojego rodzaju traktat o rzeźbie i jej możliwościach. Budowany jest on poprzez opowieść, o bryle która na przestrzeni lat i kolejnych prac zmienia się i ewoluuje.

  19. 10.
  Mariusz Szczygieł – spotkanie autorskie

  Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma” zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.

  25. 10.
  Koncerty g.18:00
  Dodaj do kalendarza
  Piotr Wojtasik Quartet 

  Piotr Wojtasik Quartet 

  w składzie:

  Piotr Wojtasik – trąbka

  Marcin Kaletka – saksofon

  Adam Kowalewski – kontrabas

  Dawid Fortuna – perkusja

  Sprawdź wydarzenia w kolejnym miesiącu
  Zobacz Listopad
  Zaprezentuj swój talent

  Jesteś młodym artystą? Potrafisz rysować, malować, rzeźbić, śpiewać, grać na instrumencie lub masz inne talenty?

  Przyjdź do Małej Galerii, niech inni poznają Twój talent.