Nie przegap naszych wydarzeń

  Strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić bezproblemową i spersonalizowaną obsługę. Klikając „zaakceptuj”, zgadzasz się z tymi plikami cookie

  Zaakceptuj
  Kalendarium
  wydarzeń
  Nie przegap ulubionych wydarzeń
  Kalendarz najważniejszych wydarzeń i imprez kulturalnych w Nowosądeckiej Małej Galerii. Klikasz i sprawdzasz co ciekawego dla Ciebie przygotowaliśmy !
  Wydarzenia dnia 21.10.2021
  Niestety w wybranym przez Ciebie dniu nie ma wydarzeń w Nowosądeckiej Małej Galerii.
  Najbliższe wydarzenie odbędzie się:
  26.10.2021 r.
  Sprawdź
  Wydarzenia w miesiącu
  26. 10.
  Mały Festiwal Form Artystycznych g.17:00
  Dodaj do kalendarza
  Anna Szyjkowska – Piotrowska WSPÓŁCZESNA METAMORFICZNOŚĆ – wykład

  Od starożytnych legend i mitów przez przemiany bohaterów powieści modernistycznych, po współczesne filozoficzne odniesienia do przemian, opowieści metamorficzne uwrażliwiają na zatarte granice pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, człowiekiem a rzeczą, mężczyzną a kobietą, przeszłością a teraźniejszością. Literatura oferuje wiele przykładów metamorfozy, ukazuje jej typy. Jest również zapisem historii rozumienia pojęcia. Im bardziej jednak zdajemy sobie sprawę z istotności tego pojęcia i procesu, tym bardziej palić może pytanie: czym jest dla nas aktualnie kulturowo metamorfoza i jak się do niej odnosimy?

  Sprawdź wydarzenia w kolejnym miesiącu
  Zobacz Listopad
  Zaprezentuj swój talent

  Jesteś młodym artystą? Potrafisz rysować, malować, rzeźbić, śpiewać, grać na instrumencie? Lub masz inne talenty, ale nie masz gdzie ich zaprezentować szerszej publiczności?

  Przyjdź do Małej Galerii, niech inni poznają Twój talent.