18.12. 2020
Remigiusz Kadelski/Konrad “Licky S.” Surowski (DJ sets)

18.12.2020

Nowosądecka Mała Galeria

Remigiusz Kadelski/Konrad “Licky S.” Surowski (DJ sets)

Remigiusz Kadelski (ambient)
Dziennikarz i kulturoznawca z wykształcenia, dziennikarz muzyczny i filmowy z życiowej pasji. Od zawsze radiowiec nierozerwalnie związany z kulturą. Wcześniej słyszany na falach Programu III Polskiego Radia, potem stołecznego Radia PiN, by finalnie przez kilka lat pojawiać się z autorską audycją w Jazz Radiu. Po drodze fonię zaczął zdradzać na rzecz wizji i tak od samego powstania do 2016 roku był dziennikarzem muzycznym TVP Kultura.

Nie kolidowało to w żaden sposób z jego największą dziennikarską przygoda jaką była współpraca z Grażyna Torbicką jako wydawca i dziennikarz najstarszego programu telewizyjnego o filmie, jakim był magazyn „Kocham kino” w TVP 2. Ostatnie lata to praca przy dużych produkcjach telewizyjnych takich jak „The Four” czy reality show jak „Big Brother” i „Love Island” w roli wydawcy i reżysera. W tzw. międzyczasie prowadzi spotkania z twórcami i twórczyniami na festiwalach filmowych i muzycznych, albo programuje ich repertuar.

Konrad „Licky S.” Surowski (house)
Z zawodu architekt, z zamiłowania dj, producent, dziennikarz muzyczny. Zdobyta edukacja: muzyczna, architektoniczna, filmowa.
Przygoda z radiem rozpoczęła się w licealnym radiowęźle, a kolejne poważniejsze kroki w rozgłośniach: Radio Akadera, Radio Kolor, Radio Eska, Radiostacja.
Długie i szczęśliwe lata spędzone za gramofonami z ukochaną muzyką house w klubach w kraju i zagranicą.

Występy na imprezach masowych: Open’er Festival i Coke Live Music Festival. Regularny udział w Winter Music Conference, oraz relacje z Ultra Music Festival w Miami.
W 2013 r. wydaje pod szyldem SpekuLLa Records singiel „Can’t Wait for Love” (z Junior Pitt i wokalistką Alec Sun Drae), który zajmuje 27 m-ce na liście Top 100 portalu muzycznego traxsource.com.