29.03. 2022
Piotr Garlicki PLAKAT

Piotr Garlicki grafik i plakacista związany z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Oprócz plakatów projektuje również okładki książek i płyt, katalogi, oprawy graficzne kampanii reklamowych oraz wydarzeń. Wielokrotnie nagradzany, uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, a jego prace można oglądać w Polsce oraz za granicą.

Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, dyplom uzyskał w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca w 1995 r. Z uczelnią jest związany do tej pory – jako profesor prowadzi pracownię dyplomującą  na Wydziale Grafiki. Oprócz plakatów, zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, albumów, katalogów, wydawnictw fonograficznych. Jest autorem kilkunastu krótkich filmów animowanych stworzonych na potrzeby Telewizji Edukacyjnej TVP.

 

Dzieła wszystkie Szekspira, 2017, offset, 67 x 98 cm

Zajmuje się również projektowaniem niestandardowych kampanii reklamowych i opraw graficznych imprez o charakterze ogólnopolskim m.in.: TVP – Opole 2007 r.; II i III Forum Funduszy Europejskich w Warszawie; MTSG IMPRINT (2008–2017). W latach 2006–2017 prowadził opiekę artystyczną i projektował oprawy graficzne spektakli Teatru Montownia.

Jest laureatem wielu nagród I wyróżnień, m.in.: brązowy medal na 18 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach; nagroda Rektora ASP w Katowicach (19 BPP); I miejsce w konkursie na znak MTSG IMPRINT, nagroda Rektora ASP w Warszawie, brązowy medal Effie Awards (2014 r.), złoty medal Golden Arrow (2015 r.), Grand Prix w konkursie „Stop Hate!”, Festiwal Malta, Poznań (2019 r.)

Quo Vadis, 2014, offset, 67 x 98 cm

Plakaty Garlickiego znajdują się między innymi w zbiorach: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Galerii Morawskiej w Brnie, Galerii Plakatu w Krakowie, Galerii Sztuki Współczesnej w Katowicach, Nowej Biblioteki Aleksandryjskiej w Egipcie, Town of Chaumont (Bibliotheque Nationale de France), China Productivity Center (Chiny), Central House of Artists (Rosja) BICeBé (Boliwia) i kolekcjach prywatnych.

 

Imprint 2011, offset, 68 x 98 cm