21.12. 2020
Paulina Lenda / Piotr Kozub / Paweł Muzzy Mikosz

21.12.2020

Nowosądecka Mała Galeria

Koncert Świąteczny

Paulina Lenda / Piotr Kozub / Paweł Muzzy Mikosz

Specjalnie na mieszkańców Nowego Sącza, 21 grudnia 2020 roku odbył się intymny, nastrojowy koncert (podczas którego, rzecz jasna, nie zabrakło świątecznego akcentu).

Było to wspaniałe otwarcie świątecznego tygodnia!

Paulina Lenda-Kozub – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, laureatka wielu prestiżowych przeglądów i festiwali, od kilkunastu lat związana ze sceną muzyczną w Polsce. Obecnie pracuje i skupia się nad duetem LENDA/KOZUB, który współtworzy ze swoim mężem, gitarzystą Piotrem Kozubem. Dwukrotna laureatka „Szansy na sukces” i finalistka pierwszej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dała się poznać szerszej publiczności jako 15-latka. Gościnnie pojawiła się m.in. w projekcie Cafe Fogg 2, u boku M. Maleńczuka, czy na ścieżce dźwiękowej do filmu R. Zatorskiego.

W 2014r. odbyła się premiera akustycznej płyty „Wolf Girl” z autorskimi piosenkami, wygrzebanymi z szuflady nastolatki, które w akustycznych aranżacjach zagrał Lesław Matecki (gitarzysta m.in. Brodki, Artura Rojka, czy Korteza). Cztery lata później, wraz ze swoim mężem, jako duet Our House By The Lake, dzięki platformie crowdfundingowej i wsparciu słuchaczy, wydała EP-kę „Almost There”. Duet przekształcił się w LENDA/KOZUB i zaraz po tym trafił pod skrzydła Marcina Borsa (producenta takich artystów, jak m.in. Hey, Lao Che, K. Nosowska, K. Zalewski, czy Mrozu).

Piotr Kozub – multiinstrumentalista, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, aktywnie koncertujący na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Laureat wielu nagród na przeglądach i festiwalach, czynnie rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzyczne oraz inżynierii dźwięku. Obecnie pracuje i skupia się nad duetem LENDA/KOZUB, który współtworzy ze swoją żoną.
Duet wystąpi z jednym z najlepszych basistów i kontrabasistów jazz-bluesowych, Pawłem „Muzzym” Mikoszem, liderem zespołu Muzzy Friends Band.