08.03. 2022
Krystyna Mirek – wieczór autorski

08.03.2022

Nowosądecka Mała Galeria

Krystyna Mirek – wieczór autorski

Krystyna Mirek pochodzi z Nowego Sącza, aktualnie mieszka niedaleko Puszczy Niepołomickiej. Jest pisarką. Studia ukończyła na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego, a następnie niemieckiego. Jak sama mówi, tworzy opowieści pogodne, ciepłe, pełne optymizmu i dobrych emocji, choć nie ucieka od życiowych problemów i prawdy.

fot. Julia Jaracz

Swoją twórczość kieruje głównie do kobiet. Niewątpliwie jest mistrzynią lekkiego pióra, która w swoim dorobku ma wydanych ponad 30 książek obyczajowych. Znajdziemy w nich przesłanie, że każdy problem można rozwiązać, a los i tak szykuje dla każdego coś dobrego, pomimo licznych przeszkód.

Swoją pierwszą książkę wydała w 2011 roku, tuż przed 40 urodzinami. “Prom do Kopenhagi” został bardzo ciepło przyjęty przez czytelniczki.

Jest autorką znanej “Sagi rodu Cantendorfów”, liczącej trzy tomy wciągającej opowieści o losach hrabiego Aleksandra i Kate Middleton. Wśród najpopularniejszych powieści pisarki na uwagę zasługuje „Szczęście nad horyzontem”, “Pojedynek uczuć”, a także “Tajemnica zamku”.

 

Krystyna Mirek współpracuje z wieloma wydawnictwami, m.in.: Wydawnictwem Edipresse Książki, Wydawnictwem  Filia oraz Wydawnictwem Znak.

Związana jest też z portalem internetowym Polki.pl, na którym publikuje felietony oraz gazetą Pani domu, w której prowadzi rubrykę „Mama radzi mamom” i opowiada o prostych patentach na radzenie sobie z wychowawczymi wyzwaniami.