28.10. 2022
Koncert zespołu muzycznego kIRk
kIRk
kIRk to zespół, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność w polskiej muzyce niezależnej. Kolektyw występował na największych polskich festiwalach, jak Open’er, OFF Festival czy Tauron Nowa Muzyka. Jego muzykę komplementował Michael Gira ze Swansów, Nils Petter Molvaer czy Jerzy Mazzoll. Po 20 latach działaności kIRk znowu wraca. Choć tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Trębacz Olgierd Dokalski i dubmaster Paweł Bartnik dokooptowali do składu grającego na duduku Stanisława Matysa. Matys wraz z Dokalskim tworzą sekcję dętą, która stanowi rdzeń tożsamości „nowego” kIRka. Dwa odrębne żywioły, duduk i trąbka, wygrywają proste, zatopione w bezczasie tematy. Bartnik na żywo przechwytuje tematy i subtelnie przetwarza je, loopuje i rozrzuca w przestrzeni. Liczy się brzmienie i jego niespieszna fluktuacja. kIRk nie chce już epatować. Pragnie koić.
Ernest Ziemianowicz urodził się w 1986 roku w Warszawie. Tam też ukończył Wydział Grafiki ASP. Interesuje się animacją, video mappingiem i grafiką cyfrową.
ZWIDY to instalacja multimedialna autorstwa Ernesta Ziemianowicza towarzysząca zespołowi KIRk. Składa się z tkanego ekranu na którym wyświetlana jest animacja. Dzięki reliefowi i fakturze tkaniny wyświetlany obraz nabiera dodatkowego wymiaru.