12.05. 2023
Koncert “Wystarczy być” – Iza Połońska i Witold Cisło
Wystarczy
być

Są piosenki ukochane, czułe i przytulne, i jeszcze optymistyczne.

Takie oboje chcemy grać.  Połączyła nas w magiczny sposób Magda Czapińska, a raczej miłość moja i Witka do twórczości Magdy, do Jej słowa i wrażliwości.

Także słabość do tekstów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory…

Z kilku wymienionych wiadomości, kilku rozmów telefonicznych narodził się pomysł wspólnego, kameralnego grania.

Dla mnie osobiście najintymniejszy, pierwotny, bo to do grającej gitary śpiewałam na samym początku. Zatem niejako przeglądam się w lustrze czasu.

Wybraliśmy kilkanaście pięknych polskich piosenek. Znanych i tych rzadko wykonywanych, a pięknych. Także nowych, napisanych przez Witka do tekstów Magdy Czapińskiej czy Jacka Bończyka.

W programie znalazły się m. in.: ” Wsiąść do pociągu”, czy “Nie pożałuje Pan” i oczywiście tytułowa “Wystarczy być” – z muzyką Witka Cisło.

 

Iza Połońska

W ostatnim czasie Iza i Witek nagrali zupełnie nową piosenkę NOCE BEZ GWIAZD – z muzyką Witka Cisło i tekstem Magdaleny Wojtalewicz. Piosenka w 301. notowaniu listy przebojów rozgłośni Radia Dla Ciebie uplasowała się na 1.  miejscu wyprzedzając Kwiat Jabłoni, czy Ralpha Kamińskiego.

 

Daniel Wyszogrodzki o Izie Połońskiej napisal tak:

“Piosenkarka wysublimowana, artystka celebrująca każdy dźwięk i każde słowo. Porusza się z gracją w tej ulotnej przestrzeni, w której muzyka i tekst nie tylko się łączą, ale uskrzydlają się nawzajem”

 

Anna Maria Jopek zapowiadając ostatnią płytę Izy SING! OSIECKA, napisała:

„Jest w Niej nieskazitelność.
I kruchość, mimo ogromnej mocy.
Głos tak jasny, czysty, idealistyczny, że aż nie na miarę czasów, w których nam śpiewa.”