K#łącza
– Kultura na łączach
K#łącza
Kultura na łączach

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w cyklu spotkań: „K#łącza – kultura na łączach”. Jest to autorski projekt Nowosądeckiej Małej Galerii, realizowany w formie on-line, przy współpracy z Warszawską ASP.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie raz w miesiącu w budynku Nowosądeckiej Małej Galerii, w ramach paneli dyskusyjnych prof. Krzysztofa Trusza oraz Michaliny Szydełko.

Celem paneli jest konfrontacja uczniów i studentów z rynkiem pracy i sztuki, jak i zetknięcie z realnymi przykładami funkcjonowania po studiach wyższych.

 

 

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu Kłącza – kultura na łączach, które odbędzie się 26 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00. Gościem najbliższego spotkania będzie Zuzanna Skrętek – artystka wizualna, projektant graficzny, fotograf, malarz. Magister Sztuki.

Zuzanna Skrętek – Ur. 2.11.1995r. w Starachowicach. Artystka wizualna, projektant graficzny, fotograf, malarz. Magister Sztuki. Dyplom wraz z wyróżnieniem dziekańskim i najwyższą średnią ukończyła na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (24.02.20). Specjalizacje rozwijała w Pracowni Projektowania Książki i Publikacji Cyfrowych – prof. Macieja Buszewicza oraz Pracowni Litografii – prof. Błażeja Ostoi – Lniskiego. Wielokrotnie otrzymywała stypendia naukowe. Rozwija swoje studio i markę. Fotografuje, projektuje ciuchy, tworzy ilustracje i projekty graficzne i oczywiście maluje. W swojej twórczości skupia się na badaniu zależności pomiędzy formą, treścią i kolorem.

 

 

Drugie spotkanie z cyklu Kłącza – kultura na łączach odbyło się 31 marca 2022 roku. Gościem była Katarzyna Kalua Kryńska – architekt, designer i fotografik. Specjalizująca się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej.

 

 

Katarzyna Kalua Kryńska specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej, wykorzystując fotografię tradycyjną i alternatywną. Entuzjastka fotografii analogowej, pracuje z materiałami światłoczułymi. Eksperymentuje z różnymi XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi, takimi jak Mokry Kolodion, Van Dyke, Papier Solny i Cyjanotypia. Architekt, designer i fotografik. Wykładowca fotografii. Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).
Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award oraz Photos de Femmes. Jej prace z serii Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęły pierwsze miejsce w konkursie Wet Plate Competiton Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon Garden została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Award i prezentowana była na festiwalu analogNOW!, Foto Art Festival, Month of Photography Bratislava oraz Biennale Fotografii Artystycznej i Dokumentalnej w Barcelonie. Autorka Albumu cyjanotypii BLUE MOON GARDEN. Jej fotografie były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii i USA.

http://www.kalua.pl

http://www.instagram.com/kasia.kalua.krynska

 

Na pierwszym spotkaniu z cyklu K#łącza – kultura na łączach mieliśmy okazje poznać Michalinę Sobieraj oraz Zuzannę Okienczyc. Absolwentki warszawskiej ASP podzieliły się swoim doświadczenie zdobytym podczas trwania studiów oraz opowiedziały co aktualnie robią w życiu zawodowym. Pokrótce przedstawiły kulisy swojej pracy, pozyskiwania klientów oraz zdobywania zleceń.

 

Michalina Sobieraj (ur. 1995) – cztery lata temu ukończyła Wydział Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ze specjalizacją z projektowania gazet i czasopism oraz aneksem z multimediów. Obecnie pracuje jako Art Director w Papaya Films, gdzie zajmuje się głównie składaniem treatmentów reżyserskich, a poza tym robi zdjęcia, zdarza jej się projektować logotypy i identyfikacje wizualne, współtworzy grupę kuratorsko-artystyczno-wycieczkowo-zabawową Turnus.

więcej (…)

Zuzanna Okienczyc (ur. 1996) – cztery lata temu ukończyła Wydział Grafiki na warszawskiej ASP ze specjalizacją z projektowania gazet i czasopism oraz grafiki warsztatowej. Na codzień jest tatuatorką, pracuje w newonce.radio, w weekendy gra w klubach jako dj. Jej rysunki  wykorzystywano przy współpracach marketingowych z markami (np. dr. Martens, Reserved, prowadzi konto instagramowe @zuzaOk.

więcej (…)