Kartki
z kalendarza

Kartki z kalendarza to inicjatywa w ramach której Nowosądecka Mała Galeria będzie przypominała i prezentowała wybrane wydarzenia ze swojej przeszło 30-letniej historii. W każdym miesiącu przypomnimy jedno wydarzenie z historii Galerii. Publikacji będzie towarzyszyć prezentacja zdjęć i materiałów archiwalnych dotyczących danego wydarzenia. Kartki z kalendarza dają możliwość zapoznania się z bogatym dorobkiem artystycznym Małej Galerii, który na co dzień nie jest pokazywany publicznie. Działanie to ma na celu zachęcić wszystkich pasjonatów sztuki oraz osoby ciekawe życia kulturalnego Nowego Sącza do zapoznania się z bogatą historia Nowosądeckiej Małej Galerii. Mamy nadzieję, że taka forma przypomnienia sprawi, że na nowo zechcą Państwo odwiedzić Małą Galerię i otworzą się na działanie sztuki.

1 Zaproszenie na wernisaż malarstwa Ryszarda Pietrzkiewicza
2 Folder z wystawy malarstwa Ryszarda Pietrzkiewicza, lipiec 1991
3 Folder z wystawy malarstwa Ryszarda Pietrzkiewicza, lipiec 1991
4

rok 1991. 02. 07

Mała Galeria BWA Nowy Sącz

Ryszard Pietrzkiewicz – malarstwo 

Ryszard Pietrzkiewicz ur. w 1937 r. w Nowym Sączu. Ukończył Uniwersytet im. M. Kopernika – wydział Sztuk Pięknych w Toruniu. Uprawia malarstwo, metaloplastykę. W 1977 zorganizował wystawę indywidualną w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, brał udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach.

5 Wiersz Ryszarda Pietrzkiewicza zamieszczony w folderze do wystawy z dnia 2 lipca 1991 roku zorganizowanej w Małej Galerii BWA Nowy Sącz.

Z archiwum Małej Galerii ….

 

“niedziela”

 

“Było wszystko

jak w Brueghelowskim

krajobrazie

Drzewa niedzielne

drzewa pękate

drzewa niewysokie

A w powietrzu wisiał szyld

Tu proszę Państwa

można sobie pomarzyć (…)

                                                             fragment wiersza