23.09. 1998
Jorgos Skolias i Bronisław Duży

23.09.1998

Nowosądecka Mała Galeria

Jorgos Skolias i Bronisław Duży

Bronisław Duży – puzon

Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu w klasie puzonu. Aranżer, kompozytor na scenie jazzowej. Został uhonorowany stypendium im. Krzysztofa Komedy. Od 1987 roku znajduje się na czołowym miejscu organizowanej przez Jazz Forum ankiety Jazz Top w kategorii „Puzon”.

Jest twórcą i wykonawcą muzyki filmowej dla Telewizji Polskiej – m.in.: Inni (reż. Gwidon Cal), Zostanie legenda (reż. Maciej Pieprzyca), Inferno (reż. Maciej Pieprzyca). Ponadto skomponował muzykę do monodramu Kamień. Rzecz o Edycie Stein, do spektaklu Abelard i Heloiza oraz muzykę na chór mieszany, wydaną na płycie kompaktowej pt. Lipińskie Nieszpory Kolędowe oraz na chór męski Kapucyni.

Jorgos Skolias – wokal

Profesjonalną działalność muzyczną rozpoczął w latach siedemdziesiątych. Współpracował między innymi z zespołem Dżem, Krzak, Osjan i Tie Break oraz muzykami: Bogdanem Hołownią, Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim czy Zbigniewem Namysłowskim. W latach 2013–2015 był członkiem redakcji pisma mówionego Gadający Pies.

Fot: Piotr Droździk

Opiekun Artystyczny Festiwalu: Andrzej Szarek

Gospodyni Festiwalu: Alicja Hebda