06.05. 2022
„Jesteś” – Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej
„Jesteś”
Joanna Bejm śpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej

Koncert Joanny Bejm to podróż do świata poezji Haliny Poświatowskiej ubranej w autorskie kompozycje oscylujące wokół jazzu, folku i subtelnego popu. Utwory znalazły się na płycie „Jesteś”, wydanej w październiku 2019 r., która zbiera bardzo pozytywne recenzje, zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Piosenka „Mówię kocham” znalazła się także na kultowej kompilacji Marka Niedźwieckiego – Smooth Jazz Cafe 20.

„Od ponad 50 lat lubię czytać wiersze Haliny Poświatowskiej. Nie wiem, jak Ona je pisała, że się nie starzeją. Chyba nie jest łatwo je śpiewać… Kiedy dostałem od Joasi album „Jesteś”, przez chwilę miałem niepokój. A co będzie, jeśli mi się nie spodoba? Podoba mi się bardzo. Joasia i muzycy świetnie sobie poradzili. Tak, jakby te wiersze były tworzone na potrzeby tych właśnie piosenek. Brzmią klasycznie, ale także nowocześnie.

Joannie gratuluję, a Państwu – polecam.

Marek Niedźwiecki”

Projekt Joanny wyłamuje się spod pojęcia typowej poezji śpiewanej. Muzycznie usłyszymy tutaj wiele gatunków, od jazzu, world music, przez subtelny pop po folk. Na scenie Joannie towarzyszą znakomici muzycy, których niezwykła wrażliwość i umiejętności są gwarancją niebywałych przeżyć artystycznych.

Wystąpią:

Joanna Bejm – śpiew

Kamil Barański – fortepian

Michał Jurkiewicz – altówka