07.10. 2021
Izabela Chamczyk
Izabela Chamczyk

Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2009, studiowała również na ASP w Poznaniu w pracowni Dominika Lejmana. Malarka – performerka – video artystka. Tworzy sztukę procesualną, sensualną, emocjonalną, nawiązującą do seksualności i cielesności.

Stworzyła sformułowanie malarstwo performatywne łączące w sobie obraz z dziejącym się w czasie performance’m. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, konfrontuje się i angażuje w żywy kontakt z odbiorcą angażując przy tym silne emocje. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza galeryjnego.
01. "10. WALKA Z MATERIĄ" performance w ramach całorocznej akcji WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA Galeria ODA, Piotrków Trybunalski, 2013 fot. Mariusz Marchewa Marchlewicz

Izabela Chamczyk jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, finalistką prestiżowych konkursów takich jak: konkurs Fundacji Vordemberge – Gildewart w MOCAK’u, Artystyczna Podróż Hestii, Biennale malarstwa Bielska Jesień, konkurs im. E. Gepperta we Wrocławiu, Triennale Młodych w Orońsku. Ma za sobą wiele wystaw i działań indywidualnych oraz zbiorowych.

 

“NAZWIJ TO JAK CHCESZ. Zawsze chciałam to zrobić”

performance w Galerii Entropia, Wrocław, 2011

Fot. Miłosz Poloch

“10. WALKA Z MATERIĄ”

performance w ramach całorocznej akcji WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA

Galeria ODA, Piotrków Trybunalski, 2013

fot. Mariusz Marchewa Marchlewicz

 

“COŚWCZYMŚ wg. Zdzisława Jurkiewicza”

performance na wystawie zbiorowej pt. „MALARKI”, Galeria Biała, Lublin 2015

fot. Galeria Biała

“TORN”

performance w ramach rezydencji w Galerii SCC, Isfahan Iran, 2015

współpraca Farzad Azimbeik, kurator Alireza Labeshka

fot. Alireza Labeshka