08.10. 2021
Izabela Chamczyk

08.10.2021

Nowosądecka Mała Galeria

Izabela Chamczyk – performance

XXIX Mały Festiwal Form Artystycznych

Izabela Chamczyk

Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2009, studiowała również na ASP w Poznaniu w pracowni Dominika Lejmana. Malarka – performerka – video artystka. Tworzy sztukę procesualną, sensualną, emocjonalną, nawiązującą do seksualności i cielesności.

Stworzyła sformułowanie malarstwo performatywne łączące w sobie obraz z dziejącym się w czasie performance’m. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, konfrontuje się i angażuje w żywy kontakt z odbiorcą angażując przy tym silne emocje. Poprzez swoją sztukę stara się dotrzeć do sfery świata zewnętrznego, poza galeryjnego.
01. "10. WALKA Z MATERIĄ" performance w ramach całorocznej akcji WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA Galeria ODA, Piotrków Trybunalski, 2013 fot. Mariusz Marchewa Marchlewicz

Izabela Chamczyk jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, finalistką prestiżowych konkursów takich jak: konkurs Fundacji Vordemberge – Gildewart w MOCAK’u, Artystyczna Podróż Hestii, Biennale malarstwa Bielska Jesień, konkurs im. E. Gepperta we Wrocławiu, Triennale Młodych w Orońsku. Ma za sobą wiele wystaw i działań indywidualnych oraz zbiorowych.

Performance Izabeli Chamczyk – 8 października 2021 roku.