20.06. 2022
8. Małopolska Akademia Talentów – koncert
8. Małopolska Akademia Talentów
Koncert

Koncert w Nowosądeckiej Małej Galerii w Nowym Sączu to inauguracja tegorocznej edycji Małopolskiej Akademii Talentów, festiwalu muzyki klasycznej, który od 2015 roku odbywa się w regionie. Ten koncert, którym w tym roku rozpoczynamy nasz festiwal jest gestem jedności wobec artystów i artystek z Ukrainy. 22 czerwca o godzinie 18:00 studentki Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie: pianistka Karina Vorobey oraz wiolonczelistka Valentyna Czekamova zaprezentują program, na który złożą się dzieła Węgierskiego, Polskiego i Ukraińskiego kompozytora.

Program:

Franz Liszt – Après une lecture du Dante: Fantasia quasi sonata, s. 161, no. 7 (Années de pèlerinage II, Deuxième année: Italie)

Adam Walaciński – Sonata h-moll

***

Andrzej Sztogarienko – Sonata a-moll na wiolonczelę i fortepian

 

Festiwal potrwa do 2. lipca, pozostałe koncerty odbędą się w Łącku. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mat.festiwalmuzyczny.com

Karina Vorobey
fortepian

Absolwentka Szkoły Muzycznej w Wołkowysku (klasa A. Kowalczuk). W latach 2013 – 2017 studiowała w Collegium Muzycznym w Grodnie (klasa E. Lebieckiej). W roku 2020 ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa prof. E.Bukojemskiej).

Obecnie kończę studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa dr hab. M.

Szlezera, prof. AMKP).

Laureatka wielu konkursów, m.in.:

II nagroda na I Międzynarodowym konkursie fortepianowym im. S. Richtera (Brześć, 2015)

I nagroda na Międzynarodowym festiwalu „Wave od ideas” (Pesaro, 2015)

II nagroda na IV Republikańskim konkursie pianistów im. Margoliny (Minsk, 2013)

I nagroda na XI Otwartym Republikańskim konkursie pianistów (Minsk, 2017)

Stypendystka nagrody Aleksandra Dubko w dziedzinie „Muzyka” za zdobycie nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach (Białoruś, 2017).

Valentyna Czekamova
wiolonczela

Wiolonczelistka, kameralistka. Obecnie jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. dr. hab. Jana Kalinowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Dnieprze, w klasie prof. Olgy Lutsenko. W 2016 roku skończyła koledż muzyczny w Tarnopolu w klasie prof. Tetiany Wolwin. Była uczestnikiem kursów mistrzowskich dla wiolonczelistów prowadzonych przez wybitnych wiolonczelistów – Ann Gastinel (Lion, France), Leonid Gorokhov (Hannover, Germany), Denys Severyn (Bern, Switzerland), Artem Poludennyi (Kyiv, Ukraine), Matias de Oliveira Pinto (Musikhochschule Münster).

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sponsorem 8. Małopolskiej Akademii Talentów jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Partnerzy: Gmina Łącko, Szkoła Muzyczna I st. w Łącku, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Nowosądecka Mała Galeria w Nowym Sączu

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jan Dziedzina – Wójt Gminy Łącko

Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz Cameral Music