06.12. 2022
“Poznajmy się przez muzykę”

 

Zapraszamy na Recital – polskich i ukraińskich pieśni, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 19:00. Usłyszymy sopranistkę Katarzynę Brajner oraz pianistę Grzegorza Brajnera, którzy wykonają dla nas utwory takich kompozytorów jak: Moniuszko, Ludkewycz, Różczycki czy Paderewski.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie La Pazza Squadra we współpracy z Nowosądecką Małą Galerią w ramach zadania Poznajmy się przez muzykę.

Wstęp wolny

PIEŚNI POLSKIE I UKRAIŃSKIE
RECITAL
Program:
Stanisław Moniuszko (1819-1872)
Pieśń wieczorna / Вечірня пісня
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Gdy ostatnia róża zwiędła / Коли остатня ружа зів’яла
Karol Szymanowski (1882-1937)
Ściani dumbek
Stanisław Niewiadomski (1859-1936)
Kołysanka / Колискова
Roman Statkowski (1859-1925)
Preludium op.37 nr 1 / Прелюдія оп.37 № 1
Władysław Żeleński (1837-1921)
Blada róża / Бліда троянда
Stanisław Ludkewycz (1879-1979
Tajemnica / Тайн
Stanisław Wiechowicz (1893-1963)
A kto ciebie..? / А хто тебе…?
Artur Malawski (1904–1957)
Bociany / Лелеки
Ignacy Jan Paderewski
Pieśń Miłosna / Любовна пісня
Karol Mroszczyk (1905-1976)
Jarzębina / Горобина
Stanisław Ludkewycz
Do słowika / До соловейка
Stanisław Niewiadomski
Dzwony / Дзвони
Ludomir Różycki (1883-1953)
Rajski ptak / Райська птаха
Improwizacja na temat utworu Mykoła Leontowicz (1877-1921)
Szczedryk / Щедрик
Stanisław Ludkewycz
O, wierzbo, wierzbo / Ой вербо, вербо
Karol Szymanowski
Zarzyjze kuniu
Anatolij Kos-Anatolskij (1909-1983)
Oj, pójdę ja między góry / Ой, піду я межи гори
Katarzyna Brajner
sopran
W 2015 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2013 roku została laureatką stypendium prof. Jerzego Katlewicza dla wyróżniających się studentów. Od 2016 roku regularnie współpracuje z zespołem Capella Cracoviensis, wraz z którym brała udział w międzynarodowych festiwalach m.in. Misteria Paschalia, Opera Rara, MAFestival Bruges, Helsinki Opera Festival, podczas których miała możliwość pracować m.in. z Accademia Bizantina i Ottavio Dantone, La Poème Harmonique i Vincentem Dumestre. W 2012 roku wystąpiła w Operze Krakowskiej w roli Pierwszej Damy w operze „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta. W 2013 roku, w bydgoskiej Operze Nova, w ramach XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego, wykonała tytułową partię Rodelindy w operze „Rodelinda, królowa Longobardów”, G.F. Händla. W 2014 roku wystąpiła w Operze Krakowskiej w roli Susanny w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, w reżyserii Laco Adamika oraz w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, jako Małgosia w operze „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka. Jest regularną uczestniczką kursów mistrzowskich prof. Charlotte Lehmann, uczestniczyła również w kursach prof. Olgi Pasiecznik, Paula Esswooda, prof. Evy Blahovej.
Grzegorz Brajner
fortepian
Swoje bogate doświadczenie w dziedzinie opery zdobywał najpierw w Operze Krakowskiej jako korepetytor solistów oraz asystent kierownika muzycznego, następnie w Operze Śląskiej, obecnie gościnnie dyryguje w Mazowieckim Teatrze Muzycznym. W 2021 r. rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU. Przygotował 26 premier operowych. Prowadził m.in. takie przedstawienia, jak: Czarodziejski Flet, Cyganeria, Romeo i Julia, Halka, Mały Kominiarczyk, Szeherezada/Medea, Baron Cygański, Rzekoma Ogrodniczka, Księżniczka Czardasza. Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego przygotował i poprowadził Wesołą Wdówkę, która została nagrana i zaprezentowana w wersji kinowej. W 2021r. spektakl ten zadyrygował również na Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju. Dyrygował orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Częstochowskiej, Sudeckiej, Warmińsko-Mazurskiej, Dolnośląskiej i Krakowskiej. Prowadził prawykonania utworów polskiej kompozytorki Anny Sowy. Był beneficjentem programu Akademia Operowa w TW-ON w Warszawie.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat Honorowy: Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowy Sącz

Partner: Nowosądecka Mała Galeria